29.03.2018 17:22

Υποτροφίες μαθητών 2018/2019

Επιτελική Δομή ΕΣΠΑ ,ΥΠΠΕΘ, Τομέα Παιδείας ,Μονάδα Β3 που αφορά στην ΠΡΑΞΗ 7: «ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΩΝ ΔΟΜΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΤΑΞΗ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΨΗ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ Ή ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ, ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2016-17», με κωδικό MIS 5001982

«Πρόγραμμα εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης με ένταξη μαθητών με αναπηρία ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες, σχολικό έτος 2016-2017», στο πλαίσιο των Αξόνων Προτεραιότητας 6, 8 και 9 (MIS 5001960) του ΕΠ «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση» του ΕΣΠΑ 2014-2020

Νέες καταχωρήσεις 29-03-2018

Αγαπητοί μας  γονείς,

Το σχολείο  αύριο Παρασκευή 30 Μαρτίου 2018 θα παραμείνει κλειστό, λόγω έλλειψης νερού.

Σας εύχομαι καλό Πάσχα.

-Η-

Διευθύντρια του σχολείου

Ευμορφία Μαγκώτσιου

Νέες καταχωρήσεις 13-03-2018

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Αξιότιμα μέλη του συλλόγου γονέων του 12ου ΔΣ Καλαμαριάς,

Οι μαθητές, οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας και εγώ προσωπικά, σας εκφράζουμε τις θερμές ευχαριστίες μας για την ευγενική δωρεά μέρους του ποσού βιντεοπροβολέα που προμηθεύτηκε το σχολείο μας. Η στήριξη που μας παρέχετε συμβάλλει στην υψηλή ποιότητα της παρεχόμενης εκπαίδευσης στους μαθητές μας ενισχύοντας και αναβαθμίζοντας το ρόλο και το σχεδιασμό της εκπαιδευτικής διαδικασίας.

-Η-

Διευθύντρια του σχολείου

Ευμορφία Μαγκώτσιου

Νέες καταχωρήσεις 07-03-2018

Αγαπητοί μας  γονείς,

Σχετικά με τη λειτουργία του σχολείου το προσεχές διάστημα, σας ενημερώνουμε τα ακόλουθα:

(α) Την Τετάρτη, 21-03-2018 και ώρα 18:00 για τις τάξεις Α΄, Β΄ και 18:30 για τις τάξεις Γ΄, Δ΄, Ε΄, Στ΄ θα δοθούν οι έλεγχοι προόδου για το Β΄ τρίμηνο. Παρακαλούνται οι γονείς όλων των τάξεων να προσέλθουν τηρώντας τη σειρά προτεραιότητας και σεβόμενοι το απόρρητο της συνομιλίας του εκπαιδευτικού με τον κάθε γονέα. Οι γονείς μπορούν να ενημερώνονται για τα μαθήματα που διδάσκονται από τους εκπαιδευτικούς ειδικοτήτων και των τμημάτων ένταξης στην αίθουσα του συλλόγου διδασκόντων. Στο εργαστήρι Πληροφορικής θα γίνεται ενημέρωση από τον εκπαιδευτικό που διδάσκει το μάθημα.

(β) Την Παρασκευή, 23-03-2018, θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου η γιορτή για την επέτειο της 25ης Μαρτίου από τους μαθητές της Γ΄τάξης. Τα παιδιά θα προσέλθουν στο σχολείο στις 09:00 και θα αποχωρήσουν με τη λήξη της γιορτής (στις 10.00 περίπου). Την ημέρα αυτή δε θα λειτουργήσει το Ολοήμερο.

(γ) Την Κυριακή, 25-03-2017, ημέρα της Εθνικής μας γιορτής, οι μαθήτριες και οι μαθητές της ΣΤ΄τάξης θα εκπροσωπήσουν το σχολείο μας στην παρέλαση του Δήμου Καλαμαριάς, επί της οδού Πλαστήρα, στις 13:00. Μπορούμε να παρευρεθούμε και να τους χειροκροτήσουμε!

(δ) Η χορωδία του σχολείου μας θα συμμετέχει στο Φεστιβάλ Χορωδιών του Δήμου Καλαμαριάς, την Κυριακή, 18 Μαρτίου και ώρα 16.00 στο θέατρο «Μελίνα Μερκούρη». Η είσοδος για τους γονείς είναι ελεύθερη.

(ε) Με αφορμή τη σταθερή συνεργασία μας με το χαμόγελο του παιδιού και την αντιδημαρχία κοινωνικής πολιτικής του Δήμου μας, το σχολείο μας οργανώνει ενόψει των εορτών του Πάσχα, τη δράση «μαζεύουμε γάλατα για τους ευπαθείς συνανθρώπους μας». Παρακαλούμε λοιπόν, να υποστηρίξετε τη δράση μας, φέρνοντας ο κάθε μαθητής /τρια ένα γάλα εβαπορέ στο σχολείο.

(στ) θα ήθελα να σας επισημάνω ότι, επειδή παρουσιάστηκαν κρούσματα με φθείρες στο σχολείο, θα πρέπει να προβείτε στον απαραίτητο έλεγχο των παιδιών και να εφαρμόσετε τα κατάλληλα αντιφθειρικά προϊόντα, σύμφωνα με τις υποδείξεις του παιδιάτρου.

Νέες καταχωρήσεις 4-12-2017

1. Ενημέρωση κοινού σύμφωνα με την ΚΥΑ 172058/17-02-2016 (ΦΕΚ354Β/2016, SEVSEO ΙΙΙ) για την αντιμετώπιση κινδύνων από βιομηχανικά ατυχήματα μεγάλης έκτασης λόγω ύπαρξης επικινδύνων ουσιών .

Νέες καταχωρήσεις 13-11-2017

1. Λειτουργία  Γραφείου Συμβουλευτικής και Ψυχολογικής Υποστήριξης μαθητών – γονέων του Δήμου Καλαμαριάς

ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ

Για περισσότερες ανακοινώσεις επισκεφτείτε τη σελίδα Ανακοινώσεις!

29.03.2018 17:22