26.05.2017 11:30
ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ 2017-2018

Εγγραφές μαθητών/τριών στα Σχολεία Δ/βάθμιας Εκκλησιαστικής Εκπαίδευσης, 2017-2018

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ

pdf

Διαδικασία εισαγωγής των μαθητών στην Α΄ τάξη Γυμνασίου των Μουσικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2017-2018

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΤΥΠΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΓΙΑ ΣΧ. ΕΤΟΣ 2017-18

Υποτροφίες Εκπαιδευτηρίων Φρυγανιώτη

pdf

Φεστιβάλ Επιστημών και Τεχνολογίας με τίτλο: «De La Salle Science Festival» στο Κολέγιο «ΔΕΛΑΣΑΛ»

Αγαπητοί γονείς,

την Κυριακή 5 Μαρτίου 2017 και για ένα δίωρο (12:00 – 14:00) το Αρσάκειο Γυμνάσιο Θεσσαλονίκης δίνει την ευκαιρία σε όποιον επιθυμεί, να παρακολουθήσει ποικίλες δραστηριότητες της εκπαιδευτικής του κοινότητας. Ιδιαίτερα για τους γονείς των μαθητών και μαθητριών της ΣΤ΄ τάξης, έχουμε ετοιμάσει ημίωρη ενημέρωση για τη λειτουργία του Σχολείου στο αμφιθέατρο του Γυμνασίου αλλά και σειρά δραστηριοτήτων, στις οποίες μπορούν να πάρουν μέρος τα παιδιά σας με βάση την επιλογή τους και τις οποίες μπορείτε, φυσικά, να παρακολουθήσετε. Αναλυτικές πληροφορίες για όλα αυτά, μπορείτε να βρείτε στα συνημμένα.

Θα είναι χαρά και τιμή μας, να ανταποκριθείτε στην πρόσκληση και να γνωριστούμε από κοντά.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Αθανάσιος Νευροκοπλής ΑΡΣΑΚΕΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ https://arsakeiogt.wordpress.com/ https://twitter.com/arsgymth

pdf

Yποτροφίες  των Εκπαιδευτηρίων Φρυγανιώτη για το σχολικό έτος 2016-2017.

pdf

Η Ελληνογαλλική Σχολή «Καλαμαρί» προκηρύσσει διαγωνισμό μεταξύ των μαθητών-τριών της ΣΤ΄ τάξης των Δημοτικών Σχολείων – δημοσίων και ιδιωτικών – της πόλης μας για τη χορήγηση υποτροφιών σε μαθητές που θα φοιτήσουν στην Α΄ τάξη του Γυμνασίου μας τη νέα σχολική χρονιά 2017 – 2018.

Οι γραπτές εξετάσεις για τις υποτροφίες θα διεξαχθούν το Σάββατο 20 Μαΐου 2017 στις 9 το πρωί, στις εγκαταστάσεις της Ελληνογαλλικής Σχολής «Καλαμαρί» (Λεωφ. Γεωργικής Σχολής 44).  Οι μαθητές θα εξεταστούν στην ύλη των  ελληνικών και μαθηματικών της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης.  Τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν την Τετάρτη 24 Μαΐου 2017, στις 12 το μεσημέρι.

Αιτήσεις συμμετοχής γίνονται δεκτές έως την Παρασκευή 19 Μαΐου 2017 στη Γραμματεία της Σχολής. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται για περισσότερες πληροφορίες είτε στη Γραμματεία είτε στο τηλέφωνο 2310472115, είτε στην ιστοσελίδα της Σχολής www.kalamari.gr.